קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
Stellar

Stellar

סטלר היא מערכת טכנולוגית פתוחה ומבוזרת, ללא גוף שולט ומכוון, המאפשרת מסחר והעברה של מטבעות דיגיטליים (קריפטו) והמרתם במטבעות פיאט.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

סטלר היא מערכת טכנולוגית פתוחה (open source) ומבוזרת, קרי, ללא גוף שולט ומכוון, המאפשרת מסחר והעברה של מטבעות דיגיטליים (קריפטו) והמרתם במטבעות פיאט. המערכת נתמכת על ידי הארגון שאינו למטרות רווח "עמותת סטלר לפיתוח". המערכת החלה את דרכה בשנת 2014, כאשר תחילה מטבע הקריפטו בו ניתן היה לסחור באמצעותה היה הסטלר.

בתחילת הדרך, כשלושה מיליארד מטבעות סטלר הופקו ונסחרו, כאשר שמו של המטבע קרוי כיום לומנס (Lumens) או LMX בקיצור, ושוויו בשוק כיום הינו בסביבות ה- 0.3 דולר. בשנת 2015 הוסף למערכת אלגוריתם המאפשר רישום והעתקה מאובטחת של פרוטוקול עסקאות קריפטו באופן עצמאי, פיתוח של מומחים למדעי המחשב מאוניברסיטת סטנפורד.

האלגוריתם, המכונה Stellar Consensus Protocol (SCP), מאפשר הסכמיות אוטומטית, קונצנזוס, בין השרתים החברים במערכת, תוך חשיפת היסטוריית ההעברות בקריפטו לכל השרתים. האלגוריתם של סטלר הוא שמאפשר בו- זמנית שקיפות, עקביות, אבטחה, וביזוריות, והוא שהופך את סטלר למעשה ל"מערכת ביזנטית מאוחדת", דרכה השרתים השונים מתקשרים ביניהם אוטומטית ומאמתים אחד את השני כאמינים בסטנדרט אמינות מירבי בהתבססם על היסטוריית ההעברות במערכת.

פעילותה הגלובלית של סטלר

מספר גופים פיננסיים וטכנולוגיים, פרטיים וציבוריים כאחד, השתמשו ומשתמשים בסטלר מאז הקמתה לצורך קידום ופיתוח של יוזמות פיננסיות וטכנולוגיות בעולם. כך, למשל, סטלר חברה למערכת בנקאית המבוססת טכנולוגיית ענן בכדי לקדם שירותים פיננסיים בניגריה בשנת 2015, וב- 2016 ביססה סטלר שיתוף פעולה בינלאומי בכדי לפתח מערכת תשלומים מבוססת מובייל בפיליפינים.

הדוגמה העדכנית ביותר היא שיתוף הפעולה של סטלר עם ממשלת אוקראינה בינואר 2021 שנועד לקדם את התשתית הדיגיטלית במדינה, חוזה שפרסומו הקפיץ את שוויה של סטלר בכ- 40 אחוזים. ישנן לפיכך עוד דוגמאות רבות ומגוונות ליוזמות טכנולוגיות בעולם הקשורות לסטלר

.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.