קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
מטבע נאו

מטבע נאו

 נאו (NEO), הוא שמו של פרויקט קוד פתוח שמופעל ללא כוונות רווח ומטרתו העיקרית היא שימוש בבלוקצ'יין על מנת לייצר נכסים וזהויות דיגיטליים.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

 נאו (NEO), הוא שמו של פרויקט קוד פתוח שמופעל ללא כוונות רווח ומטרתו העיקרית היא שימוש בבלוקצ'יין על מנת לייצר נכסים וזהויות דיגיטליים.

מטרת העל של פרויקט נאו היא לייצר מעין "כלכלה חכמה" בעלת מערכת המנהלת אוטמוטית את אותם נכסים דיגיטליים בעזרת שימוש בחוזים חכמים.

קצת רקע על הפרויקט

המחקר והפיתוח בפרויקט נאו התחיל בשנת 2014 על ידי חברת onchain, ממקום מושבה בשנגחאי, תחת השם Antshares. בשנת 2017 עבר הפרויקט מיתוג מחדש ושמו הוחלף לנאו.

החזון של הפרויקט עוסק ביצירת פלטפורמת ארכיטקטורה לרשתות מבוזרות, או בראשי תיבות DNA. המודל אמור לאפשר הרצה של אפליקציות באמצעות מספר שרשראות והטמאה שלהן עם מערכות עסקיות ורשתות חיצוניות.

אם אתם קצת ותיקים בעולם הבלוקצ'יין התיאור אמור להזכיר לכם פרויקט דומה- האת'ריום. עקב הדימיון בין שניהם, נהוג לכנות את הנאו בשם "האת'ריום הסיני". אך למרות הדמיון, לנאו איכויות ייחודיות משלו שהופכות אותו לראוי לתשומת הלב לה הוא זוכה.

הנכסים הדיגיטליים בהם עוסק הפרויקט הם כל רצץ בינארי שיש עליו זכויות בעלות וזכויות שימוש. נכסים אלו מתחלקים לשניים:

  • נכסים גלובליים, המזוהים על ידי כל הגופים הקיימים ברשת.
  • נכסים פרטיים, המזוהים רק במסגרת של חוזה חכם ספציפי.

על מנת שמערכת הבעלות על הנכסים תעבוד, יש צורך בבנית זהויות דיגיטליות אמינות של המשתמשים ברשת. זהות דיגיטלית כזו מושגת באמצעים שונים, כמו זיהוי פנים, SMS, טביעת אצבע, שילוב של כמה אמצעים ועוד.

מטבע נאו

מטבע הנאו מתוכנן למספר מקסימלי של 100 מיליון יחידות מטבע. כאשר הונפק המטבע לראונה, 50 מיליון יחידות נמכרו כאמצעי למימון המונים (מה שגייס לטובת הפרויקט 4.5 מיליון דולר תוך חודש בלבד!). 50 מיליון היחידות הנוספות יחולקו בין מספר גורמים לפי המפתח הבא:

  • 10 מיליון למפתחים והמועצה של נאו.
  • 10 מיליון יחולקו כתמריצים למפתחים בפלטפורמה.
  • 15 יושקעו בפרויקטים אחרים של החברה בתחום הבלוקצ'יין.
  • 10 מיליון מהווים ערובה למקרים בלתי צפויים שעתידים לקרות.

נכון לעת כתיבת שורות אלו, קיימים בסירקולציה כשבעים מיליון מטבעות נאו, כאשר האינפלציה עתידה להתפרש על פני השנים הבאות, עם הגבלה של 15 מיליון יחידות בשנה.

שער הניאו עומד על 41.14 דולרים ליחידה, כאשר יחידות נאו אינן נסחרות כחלקים, אלא רק כיחידות שלמות.

מטבע GAS

במערכת הנאו קיים מטבע נוסף, ושמו GAS. מטבע זה נועד לשימוש השוטף בפלטפורמה, והוא מוענק כדיווידנד על כל סגירת בלוק ברשת. בלוק שכזה נוצר בממוצע בכל 20 שניות, ומוסיף כ-8 יחידות GAS. ההיצע המקסימלי של המטבע עומד גם הוא על 100 מיליון יחידות. כיום קיימים בסירקולציה מעט יותר מעשר מיליון יחידות, כאשר על פי החישוב התיאורטי, היחידות האחרונות עתידות להצטרף אליה בעוד כ-20 שנה.

שער הGAS עומד נכון לכתיבת שורות אלו על 9.17 דולרים ליחידת מטבע.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.