קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
לראשונה: מטבע האת'ר חוצה את רף ה-3,000 דולר

לראשונה: מטבע האת'ר חוצה את רף ה-3,000 דולר

את'ריום החל להיסחר לאחרונה לפי שווי של יותר מ-3,000 דולר למטבע, כמעט מגרד את ה-3,500. מתחילת השנה רשם המטבע זינוק של יותר מ-370%...

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

שוק המטבעות הדיגיטליים לא מפסיק להפתיע: המטבע הדיגיטלי את'ר (ETH) המשתייך לפלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום החל להיסחר לאחרונה לפי שווי של יותר מ-3,000 דולר למטבע, כמעט מגרד את ה-3,500. מתחילת השנה הנוכחית רשם המטבע זינוק של יותר מ-370% ונראה שהמגמה החיובית הולכת וצוברת תאוצה.

כידוע, מטבע האת'ר הוא הגדול ביותר בשוק המטבעות הדיגיטליים, שני רק לביטקוין (BTC). אמנם הביטקוין מחזיק במקום הראשון וככל הנראה שהוא שיישאר שם בזמן הקרוב, והפער בינו לבין האת'ר עדיין עצום, אך ככל שהביטקוין ממשיך לרשום ירידות שערים חדות אנו עדים לעליות ערך מחמיאות למטבע האת'ר.

נכון להיום, שווי השוק של מטבע האת'ריום מגיע כמעט ל-308 מיליארד דולר, כמעט מחצית מזו של הביטקוין ששוויו כיום מוערך ב-718 מיליארד דולר ונסחר לפי רמות של 38,000 דולר למטבע.

עליית מחירו של האת'ריום

לפי גורמים מסוימים בעולם הפיננסי, עליית מחירו של האת'ריום נובעת בעיקר על רקע ההשקה הצפויה של האת'ריום 2.0. בחודש שעבר אף הציגה הפלטפורמה תוכנת דמה מרובת משתמשים המציגה את יכולותיו של את'ריום 2.0. על-פי הדיווחים, עדכון הפלטפורמה מגלמת בתוכה שדרוג משמעותי למנגנון העבודה: כיום פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום עושה שימוש במנגנון מבוסס הוכחת עבודה (Proof of Work), הדומה במאפייניו למנגנון הכרייה של הביטקוין. באת'ריום 2.0, לעומת זאת, ייעשה שימוש במנגנון הוכחת החזקה הקרוי Proof of Stake.

כמו כן, סיבה נוספת להתחזקות האת'ריום היא התחזקותו של שוק ה-NFT העוסק במסחר באמנות אינטרנטית ובנכסים דיגיטליים. בתקופה האחרונה אנו עדים לביקוש הולך וגדל לארנקי את'ריום המשמשים, למעשה, פלטפורמה דיגיטלית לרכישת יצירות אמנות דיגיטליות. כאן המקום לציין שמדובר בתופעת רשת הולכת וגדלה: אנשים פרטיים רבים החלו לייצר נכסים ויצירות דיגיטליות, למכור אותם בשוק ה-NFT ולהרוויח סכומי כסף גדולים.

עוד סיבה אפשרית לעליית מטבע האת'ריום היא האפליקציות הרבות שצצו לאחרונה המציעות פלטפורמות מסחר חוץ בנקאיות, כאשר הן מבוססות על הטכנולוגיה של האת'ריום. ניתן לומר שהאפליקציות הרבות גרמו למשקיעים רבים להתעניין בטכנולוגיה של האת'ריום ובעקבות כך – לעליית מחירו של המטבע.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה