קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
המטבע איתריום

איתריום

מטבע האיתריום הוא המטבע הדיגיטלי השני בגודלו בשוק היום, לאחר הביטקוין והוא מתבסס על מערכת הפעלה פתוחה. רוצים ללמוד עוד ? לחצו עכשיו

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

לפני שנסביר על מטבע האיתריום חשוב להסביר מהו מטבע דיגיטלי.

המטבע הדיגיטלי, שרוב העולם מכיר אותו כיום בזכות מטבע הביטקוין, החל בעצם כניסוי. הניסוי התבסס על הנחת המוצא של השוק כיום- הכסף שלנו כיום בעל ערך רק מכיוון שיש מוסכמה חברתית על כך שהוא בעל ערך. כל עוד יש אנשים שמוכנים לקנות ולקבל תשלום בעזרת מטבעות וירטואליים- הם יהיו בעל ערך וקיימים בשוק.

המטבע הדיגיטלי, בשונה ממטבע רגיל כמו שקל או דולר, הוא מטבע שמאחוריו לא עומד גוף ממשלתי או רגולטורי- כמו שמאחורי השקל עומד בנק ישראל.

ישנם סוגים רבים של מטבעות דיגיטליים. לאחר שניסוי הביטקוין צלח הושקו מטבעות וירטואליים רבים, והם נקראים altcoin. יש מטבעות שמצליחים להיכנס לשוק ויש כאלו שלא מצליחים לשרוד בו. רוב המטבעות בנויים בצורה דומה לביטקוין אך הם שונים זה מזה בדרכים שונות כמו אלגוריתם, מידת אנונימיות ועוד.

מטבע האיתריום

מטבע האיתריום הוא המטבע הדיגיטלי השני בגודלו בשוק היום, לאחר הביטקוין. הוא מתבסס על מערכת הפעלה פתוחה, זאת אומרת שהוא מתבסס על פלטפורמת קוד פתוח וציבורי.

המטבע משתמש בבלוקצ'יין, כלומר בדרך טכנולוגית לפעילות עסקית מאובטחת בכך שישנם שרשרת בלוקים של מידע והם מחוברים אחד לשני אמצעות חלקי מידע זהים.  ההבדל בין השימוש בבלוקצ'יין באיתריום לעומת הביטקוין הוא שבביטקוין האלגוריתם משתמש בכוחות מחשוב בעוד באתריום משתמשים ביחידת עיבוד הגרפיקה שבמחשב.

היתרון המרכזי של האיתריום על פני הביטקוין הוא שיש לו יכולת טובה יותר לטפל בחוזים מורכבים ויכולת להתמודד עם כמות גדולה יותר של נתונים.

האיתריום עלה בשנת 2015.

יתרונות האיתריום

  • צוות הפיתוח של המטבע מקצועי מאוד בעולמות הבלוקצ'יין
  • מערכת מאובטחת שאינה יכולה לקרוס
  • מאפשר דרך חדשה לגייס כסף על פי חוזים חכמים

חסרונות האיתריום

  • כדי לתכנת חוזים באיתריום יש ללמוד שפת תכנות ייחודית שפותחה במיוחד עבור פלטפורמת האיתריום. יש פלטפורמות אחרות שמאפשרות תכנות בשפות תכנות מוכרות יותר
  • התלות בממציא המטבע- ממציא המטבע ויטליק בוטרין שולט במטבע ומנהל אותו בצורה ריכוזית. מלבד הבעייתיות בריכוזיות יכולות להיות השלכות כבדות במקרה של עזיבתו
  • מעט יכול להוריד את תוכנת הבלוקצ'יין למחשב ולהיות צומת מאמתת בשרשרת. ככל שיש יותר צמתים יש פחות ריכוזיות ויותר יציבות של השרשרת.

קניית איתריום

מטבע האיתריום נקרא אתר ויש כמה דרכים לקנות אותו:

  • חברת bit2c- מקשרת בין מוכרים לקונים. דורשת יחסית הרבה התעסקות אך אין עמלות חלפנות ולכן העלות תהיה זולה יותר.
  • חברת bits of gold- חברה המאפשרת לרכוש דרכה מטבעות מקוונים כולל אתריום, בתוספת עמלה של 6%.
  • Bitin- חלפן ישראלי למטבעות דיגיטליים. העמלה ברכישה דרכו תהיה של כ4%.

מומלץ בטרם הרכישה להבין איך היא מתבצעת בכל אחת מהפלטפורמות ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת, מלבד אחוזי העמלה.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.