קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
קרנות נאמנות על ביטקויין

קרנות נאמנות על ביטקויין

מעוניינים להשקיע בביטקויין בלי להסתבך עם המורכבות הטכנולוגית שלו? קרן נאמנות על הביטקויין היא אפיק השקעה מצוין עבורכם.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אף אחד לא יכול להתעלם יותר מהמטבעות הקריפטוגרפיים בכלל ומהביטקויין בפרט, שחדרו לחיינו לראשונה ב2017, ושווים זינק באופן חסר תקדים בשנה האחרונה. מעוניינים להשקיע בביטקויין בלי להסתבך עם המורכבות הטכנולוגית שלו? קרן נאמנות על הביטקויין היא אפיק השקעה מצוין עבורכם.

מהי קרן נאמנות?

קרן נאמנות היא למעשה השקעה משותפת במנייה או סחורה מסויימת מתוך מטרה ליצור רווחים משותפים מהחזקתם. מנהל הקרן משקיע את הכספים של לקוחותיו בהתאם למדיניות הקרן, והלקוחות מקבלים את התשואה. בתמורה, מנהל הקרן גובה עמלה מסויימת מהלקוחות.

מהי קרן נאמנות על ביטקויין?

קרן נאמנות על ביטקויין עובדת בדיוק כמו כל קרן נאמנות אחרת: אתם מעבירים את כספכם למנהל הקרן והוא קונה בו מטבעות ביטקויין, והתשואה דומה מאוד למטבע עצמו.

מהן היתרונות והחסרונות של השקעה בקרן נאמנות על ביטקויין?

היתרון המרכזי של קרן הנאמנות היא שאתם לא צריכים להתעסק במסחר במטבע עצמו, אלא מעבירים את כספכם למנהל הקרן והוא עושה את כל העבודה בשבילכם. אתם לא צריכים לוודא שהביטקויין שלכן מאוחסן בצורה בטוחה, לא צריכים לזכור קודים וסיסמאות ולא מסתכנים בטעויות הקלדה וכדומה שעלולות להיות הרות אסון.

יתרון נוסף הוא בחשיפה לביטקויין דרך קרן נאמנות הוא שניתן לעשות זאת כחלק מאסטרטגיות מסחר רחבה יותר תחת בית השקעות תוך השקעה במספר גדול של אפיקי השקעה ושמירה על פיזור סיכונים. כך כל כספכם יהיה מרוכז בתיק אחד ותוכלו לעקוב אחריו בקלות.

החיסרון המרכזי בהשקעה בקרן נאמנות היא העמלה. כאמור, מנהל הקרן גובה עמלה מלקוחותיו, ובקרנות נאמנות על הביטקויין עמלה זו לרוב גבוהה יחסית.

חיסרון נוסף הוא שכספכם בפועל מנוהל ע"י גוף אחר, ואם הגוף יפשוט רגל, או שחלילה מדובר בנוכל, אתם עלולים לספוג הפסדים כבדים. לכן מומלץ לוודא שאתם בוחרים בקרן נאמנות המנוהלת על ידי גוף מבוסס ואמין.

עוד חיסרון הוא שלעיתים התשואה על הקרן איננה זהה לחלוטין לתשואה המטבע עצמו. בטווח הקצר יכול להיות אפילו מצב שהביטקויין עולה והקרן יורדת, אך לאורך זמן פער זה בדרך כלל קטן יחסית.

אילו קרנות נאמנות על ביטקויין יש בשוק?

קרן הנאמנות הגדולה והמבוססת ביותר היא קרן גרייסקייל, המחזיקה למעלה מ500,000 מטבעות שהם בערך 2% מסך מטבעות הביטקויין בשוק. הקרן הוקמה בשנת 2013, ומוכרת כיום כחברה עצמאית המדווחת לרשות האמריקאית לניירות ערך, אך אינה מפוקחת באופן ישיר על ידה.

גרייסקייל מפעילה מספר קרנות על מספר מטבעות קריפטוגרפיים, וניתן לרכוש מניות של הקרנות שלה בכל חשבון מסחר כיום, באותיות GBTC עבור מנייה עוקבת ביטקויין. יש לתת את הדעת שגרייסקייל גובה עמלת ניהול גבוהה יחסית, כ2% בשנה.

ישנן חברות נוספות המציעות קרן נאמנות על הביטקויין, לדוגמה 3iQ הקנדית או חברת Liberty Bitcoin Fund.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.