קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
ביטקוין

ביטקוין

המטבע הדיגיטלי המוביל, תשואות גבוהות בעולם מטבעות הקריפו והמטבע הדיגיטלי המוכר ביותר. אבל מה אתם באמת צריכים לדעת על ביטקויין? לחצו עכשיו

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

הביטקוין הוא מטבע דיגיטלי – כלומר רשומה בשרשרת בלוקים שניתן לנהל ולהשתמש בו ב"ארנק וירטואלי". המערכת מאבטחת ומבטיחה מסחר הוגן בו הסכומים אכן מועברים ונגרעים מחשבונות שונים. המטבע הינו מבוזר, כלומר הוא לא כפוף לאף גוף או ממש לה שיכולים לקבוע לו מדיניות או תלוי בו ובתנודותיו באופן המשפיע על ערכו.

הביטקיון שומש לראשונה בשנת 2009, ולמרות התנגדות של מדינות רבות בטענה שאין עליו פיקוח ולפיכך הוא ישומש לפעולות בלתי חוקיות, כיום הוא אינו אסור לשימוש ברוב המדינות. אולם למרות זאת, הוא גם אינו אמצעי תשלום חוקי באף מדינה כיום (אף שב2017 הוא הוכר ביפן).

איך הביטקוין בנוי?

הביטקוין הינו תוכנה בה לכל מטבע יש רשומה ייחודית המסמלת אותו. לכל מטבע יש אפשרות לשימוש ע"י תוכנה המכונה "ארנק" ובה ניתן לשלוח ולקבל תשלומים ובעצם להשתמש בביטקוין לכל הצרכים. הארנק יכול להיות ממוקם המחשב המקומי שלך או על שרת מרוחק, והוא מכיל את כל המידע על המשתמש המסויים. המערכת מפקחת באופן כולל שהמטבעות אכן מועברים באופן תקין בין הארנקים, שהעסקאות מתקיימות רק דרך מטבעות הקיימים באמת, ושכל הנתונים מתאימים בין כל הארנקים השונים.

תהליך הייצור של הביטקוין מכונה כרייה, והוא מתבצע כיום במקומות רבים בעולם. כיום בשל הייצור ישנה אינפלציה במטבע, אך מראש הוגדר שיונפקו רק 21 מיליון מטבעות, ולפיכך הערך, שעדיין נמצא בעלייה לאורך כל השנים אמור לעלות משמעותית. בזלב זה הרווח של יצרני הבלוק והכורים שכרו את המטבעות ירוויחו מהעמלות על המטבעות אותן כרו וכעת נסחרות ברשת.

איך מתבצע המסחר בביטקוין?

המסחר בביטקוין יכול להתבצע בכל רחבי הגלובוס ללא הגבלות מאחר והוא ניתן להעברה ממדינה למדינה בין רגע. החיסרון הוא שמאחר ולא מדובר בכסף ממשי, נדרש חיבור לרשת ולחשמל על מנת להשתמש בו.

ישנן מספר שיטות נפוצות למסחר בביטקוין: הראשונה היא באופן פרטי בין אדם לאדם. כאשר מישהו מעוניין למכור או לקנות הוא מחפש אדם אחר המעוניין לבצע איתו את העסקה, והם מחליטים ביניהם על הפרטים ומבצעים את העסקה. דרך נוספת היא דרך זירות מסחר בביטקוין הקיימות ברשת ומתווכות באופן מאובטח את המסחר בין אנשים שונים. הזירות נוחות לשימוש ומאפשרות מסחר ישיר ופשוט, אך הן לוקחות עמלות גבוהות יחסית על המסחר. אפשרות נוספת היא שימוש בכספומט ביטקוין אליו יש להגיע באופן פיזי, אך הוא מאפשר לבצע את הפעולות בקלות ועם עמלות נמוכות יחסית.

אבטחה של הביטקוין

האבטחה של הביטקוין מבוססת על קריטוגרפיה – ומבוסס על כך פרוטוקול המיועד לשמור ולאבטח את המטבע שנזקק לכך בהיותו לא מפוקח למכוסה על ידי שום גוף רשמי. האבטחה מבוססת על שכבות רבות של קידוד שנועדות להבטיח את השמירה עליו, בשל ניסיונות רבים לפרוץ ולגנוב אותו.

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.