קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
איפה כדאי לסחור בביטקוין

איפה כדאי לסחור בביטקוין

רוצים לסחור בביטקווין אבל חוששים מכניסה לעולם הקריפטו? איפה כדי לסחור בביטקויין? המאמר הבא יעשה לכם סדר בתהליך - לחצו עכשיו לפרטים

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

ביטקיון הינו המטבע הדיגיטלי הידוע כיום ברחבי העולם. מעבר לאפשרות לכרות אותו שאיננה אופציה זמינה במיוחד, הדרך הקלה ביותר להשיג אותו היא באמצעות מסחר ברשת. המסחר מתבצע בזירות שונות ברשת, וניתן להעבירו מאדם אחד לשני וגם להמירו למטבעות דיגיטליים נוספים או למטבעות רגילים.

קריטריונים לבחירת זירה

הקריטריון הראשון שמומלץ לבדוק בזירה הוא אבטחה. המסחר במטבעות דיגיטליים הינו מגנט לפריצות רבות. לפיכך, האבטחה הינה מהותית במקרה זה. מדד מוצלח לאיכות האבטחה הוא משך הזמן בו הזירה פועלת- אם היא פועלת זמן רב סימן שהאבטחה שלה חזקה מספיק ומחזיקה מעמד במשך כל הזמן הנוכחי.

בנוסף, יש לבדוק את תנאי השימוש של הזירה והאם הם מתאימים לרצונכם. יש זירות המגבילות ודורשות משך זמן מסויים בין ההפקדה והמשיכה, או מסכימות רק לסכומים מסויימים ויש לבדוק זאת מראש על מנת שלא להיתקע מאוחר יותר כאש תיווכחו שישנה הגבלה על פעולה מסויימת שברצונכם לבצע.

כמו כן ,יש לבדוק מהם תנאי הפרטיות הנדרשים מכם על מנת להזדהות בזירה. אם ישנם פרטים שהזירה דורשת לתת ואתם אינכם מעוניינים למסור, לא תוכלו להשתמש בזירה ולכן כדאי לברר זאת מראש. נתון נוסף שמשפיע הוא המיקום הגיאוגרפי של הזירה- לא בכל הזירות ניתן לסחור בכל מיקום גיאוגרפי, וישנם מיקומים מסויימים מהם מומלץ להימנע בשל בעיות של סנקציות וחרמות הנובעים ממשטרים בעייתיים במקום. מומלץ מאוד להיזהר ממקומות בהם עלולים לקרות דברים כאלו ולנסות לבחור בזירות בטוחות יותר.

גם באופן פשוט יותר, התמיכה והשירות הינם פקטור משמעותי בבחירת הזירה. אנו לא רוצים בכך, אך לעיתים בעיות מתעוררות וכשזה קורה כדאי מאוד שיהיה למי לפנות. זירות רבות נוטות להיות בעלות שירות לקוחות באיכות ירודה מאוד או אפילו אנונימיות מוחלטת של המפעילים. במקרים כאלו עלולים להגיע למצבים בעיתיים ללא אפשרות לפנות למישהו, ולמסחר כולו אין גב אמין להתבסס עליו. גם הממשק בו המסחר מתבצע יכול להשפיע מאוד על חווית המשתמש שלכם- מרחב נוח יותר יכול לשפר משמעותית את המסחר ולגרום לכם להיות יעילים יותר ומתוסכלים פחות מהתהליך.

כמובן שבסופו של דבר יש לבדוק מה מציעה לכם הזירה, החל בסוגי ואופציות המסחר בה, מחזורים נזילים וגמישים או הדוקים ודלילים, אפשרויות מסחר מתקדמות שונות בהן אולי תרצו להשתמש (גם אם לא בהווה אולי בזמן כלשהו בעתיד). יש לבדוק גם מהן הדרישות של הזירה מכם: מהו גובה העמלות הנלקח מכם, ואיך הוא עומד ביחס לזירות אחרות.

זירות מובילות למסחר

ישנן זירות רבות למסחר. נביא כאן מספר מהזירות המובילות אותן מומלץ לבדוק כאשר אתם מעוניינים לסחור בביטקוין: coinbase, poloniex, bittrex, kraken, bitfinex, bitmex ועוד.

כפי שאמרנו, מומלץ לבדוק היטב מה הן מציעות לכן, לפי הקריטריונים לעיל ולפי הצרכים והנטיות האישיות שלכם, וכך לבחור באפשרות המסחר המתאימה לכם ביותר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.