קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

Koinly – תוכנה לדיווח תשלומי מס מעסקאות קריפטו

התוכנה גם מאפשרת למשקיעים לעקוב אחר הרווחים שלהם מכריית מטבעות, תגמולים כספיים בקריפטו מתרומה למערכות הבלוקצ'יין השונות, וכן פעולות נוספות הקשורות בקריפטו.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

Koinly נוסדה בשנת 2018, והיא זמינה ביותר מעשרים מדינות, כולל בריטניה, ארה"ב וקנדה. בפשטות, מדובר בתוכנת מס ממוחשבת שמפשטת את דיווח המס על רווחי הון ממסחר במטבעות קריפטו. המשתמשים בה יכולים לפיכך לקשר את חשבונות המסחר בקריפטו שלהם לתוכנה, המחשבת את רווחי ההון שלהם ומפיקה אוטומטית דוחות מס תקינים.

 המערכת של Koinly מאפשרת התאמה של דוחות מס לפי מדינה, ומציעה אפליקציה חינמית למשתמשים בה. מעל הכול, Koinly תומכת בלא פחות מאשר 350 פלטפורמות מסחר בקריפטו. בנוסף, התוכנה תומכת בכחמישים ארנקי קריפטו ויודעת לנתח מידע מעסקאות קריפטו ב-6,000 מטבעות שונים.

התוכנה גם מאפשרת למשקיעים לעקוב אחר הרווחים שלהם מכריית מטבעות, תגמולים כספיים בקריפטו מתרומה למערכות הבלוקצ'יין השונות, וכן פעולות נוספות הקשורות בקריפטו. יחד עם זאת, Koinly אינה מקבלת תשלום במטבעות קריפטו, ועלויות החשבונות המתקדמים שלה עשויים להצטייר כיקרים עבור חלק מהסוחרים.

המערכת של Koinly מאפשרת למשתמשים בה לשלב את ארנקי הקריפטו שלהם בה ולהעביר אל מאגר הנתונים שלה מידע אודות עסקאות הקריפטו שלהם באופן אוטומטי באמצעות מפתחות API (Application Programming Interface). התוכנה משתמשת בפונקציית סנכרון אוטומטית אשר מורידה את כלל נתוני העסקאות ישירות מפלטפורמות המסחר הנתמכות. לבסוף, Koinly מפיקה דוחות מס הניתנים להורדה חופשית של המשתמשים.

פונקציות לשימוש בתוכנה

ל-Koinly אוסף רחב ביותר של משאבים שמסייעים למשתמשים לחשב ולדווח על מס הקריפטו שלהם. משאבים אלה כוללים בלוג אינפורמטיבי, מדריכי מס לפי אזור ומדינה, וכן מחשבון אוטומטי לתכנון מס רווחים מקריפטו.

המשתמשים ב- Koinly יכולים לעקוב אחר נכסי הקריפטו שלהם, תוך תצוגה ויזואלית של תשואות לעומת השקעות, הפסדים, ורווחי הון לאחר חישוב דוחות המס. בנוסף, Koinly מספקת תמיכת לקוחות מקיפה לכל המשתמשים בה, גם לחשבונות החינמיים. ניתן לקבל עזרה כללית ומדריכים מדף השאלות הנפוצות של האתר. צוות התמיכה מעניק סיוע גם באמצעות דוא"ל, צ'אט בלייב ורשתות חברתיות כמו טוויטר.

סוגי החשבונות

ישנם ארבעה חשבונות ב-Koinly. לכל אחד מאלו מאפיינים מסוימים ומחירים משתנים המתאימים למשקיעי קריפטו מגוונים.

החשבון החינמי של Koinly מאפשר למשתמשים בו לעקוב ולעבד נתונים לכדי דוחות מס מתוך 10,000 עסקאות בקריפטו לשנת מס אחת, מכלל פלטפורמות המסחר הנתמכות בתוכנה. חשבון זה מספק את השירות הבסיסי ביותר של Koinly, אשר אינן כוללות את פונקציות הניתוח המורכבות יותר המותאמות אישית. בנוסף, החשבון החינמי אינו מאפשר הפקה של דוחות מס מורכבים, ומציע רק את סוגי הדוחות הבסיסיים ביותר לרשויות ה-IRS בארה"ב. החשבון החינמי אינו תלוי בתקופת ניסיון וניתן להשתמש בו לעד.

החשבון לסוחרים חדשים במסחר בקריפטו (Newbie Plan) הוא בעלות של כ-49 דולרים לשנת מס אחת. חשבון זה מציע, מלבד לדוחות המס בארה"ב, את מגוון דוחות המס הבינלאומיים הנכללים ב- Koinly. בנוסף, המשתמשים בחשבון זה יכולים להפיק ניתוחי עומק וחישובים של נתוני המס מעסקאות הקריפטו שלהם. ניתן לבצע מחשבון זה כמאה עסקאות קריפטו בשנה אחת.

החשבון ההודלר (Hodler) מאוד דומה לחשבון הסוחרים החדשים, רק שניתן לבצע באמצעותו כאלף עסקאות קריפטו במקום מאה. עלותו החודשית היא כ-99 דולרים לשנה.

חשבון הסוחר (Trader) מאפשר שכלול של 3,000 עסקאות קריפטו שונות בשנת מס אחת. ניתן אף להרחיב מספר זה לכ-10,000 עסקאות בשנה תמורת תשלום של כ-279 דולרים. ניתן להרחיב לכ-500 אלף עסקאות בשנה על ידי יצירת קשר עם שירות הלקוחות. החשבון מאפשר גישה לכל פונקציית ניתוח המוצעות ב- Koinly, וכן הוא מספק תמיכת לקוחות פריוריטי.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.
האפשרות שאמזון עתידה לקבל תשלום בביטקויין - כבר בסוף השנה, לפי דיווחים מסוימים, הביאה להאמרה במחירו של הביטקויין לשיא של שלושה חודשים - 42000 אלף דולר. ישנן אפילו שמועות שענקית האינטרנט עשוייה לפתח מטבע משל עצמה, או לקבל מטבעות אלטרנטיביים דוגמת את'ריום.