קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
קרנות סל על ביטקוין

קרנות סל על ביטקוין

מהן בכלל קרנות סל? האם כדי להשקיע בהן ואיך אפיק השקעה זה מתחבר לעולם הקריפטו? לחצו עכשיו ובוא להכיר - קרנות סל על ביטקויין

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מהן קרנות סל?

לפני שנחקור את הביטוי קרנות סל על ביטקוין מוטב לתת הגדרה כללית שעונה על השאלה מהן בכלל קרנות סל?

אם כן, קרנות סל הן מוצר השקעה פסיבי בעיקרו, שתפקידו לחקות מדד נסחר כלשהו ולהשיג תשואה דומה ככל האפשר לו. ניתן למצוא קרנות סל בכל זירת השקעה רלוונטית, לרבות מניות, סחורות ומטבעות, הן מסורתיים והן חדשניים יותר כמו הביטקוין.

קרנות סל נסחרות כמעין נייר ערך אשר מבטא "הרכב מייצג" של המדד המבוקש. מדובר במכשיר תוך יומי, כלומר ניתן לסחור בו באופן רציף (בדומה למניה) ולא רק בפתיחת או בסגירת יום המסחר.

קרנות סל נחשבות למכשיר קל יחסית להבנה וכן דמי הניהול הנגבים בהן נחשבים לנמוכים. נוסף על  כך, בשונה ממכשירים אחרים הן מאפשרות השקעות גם בסכומי כסף שאינם גדולים.

איפה הביטקוין נכנס לתמונה?

כאמור, איפה שיש פעילות מסחרית ענפה ישנן גם קרנות סל. לכן קיימות כיום בעולם קרנות סל על ביטקוין, שנחשב לזירת מסחר עולה שרק מושכת אליה עוד ועוד שחקנים ושמות גדולים.

מקובל לחלק קרנות סל על ביטקוין לשתי קטגוריות מרכזיות: קרנות סל ממוקדות מטבע וקרנות סל אשר עוקבות אחר תעשיית הבלוקצ'יין, שהביטקוין הוא פועל יוצא שלה ולכן מושפע ממנה. חשוב לציין שגם קרנות המושקעות בפיתוח חשופות באופן עקיף לשינויים בביצוע מטבע הביטקוין.

קרנות סל אשר עוקבות אחר ממד הביטקוין נחשבות לסולידיות פחות מאחיותיהן ממוקדות פיתוחי הבלוקצ'יין. זאת מאחר ומדובר במטבע תנודתי שחשוף לעליית וירידת ערך באופן דרמטי על בסיס כמעט יומי.

ישנן לא מעט קרנות בולטות אשר עוקבות אחר חברות הקשורות במידה כזאת או אחרת לביטקוין. בין הקרנות ניתן למצוא קרנות שעוקבות אחר חברות גדולות אשר להן אחזקות בתחום זה כמו למשל מיקרוסופט, פייפאל, סמסונג ועוד.

בחר את המעורבות שלך

כפי שניתן להבין, קרנות סל על ביטקוין הן למעשה מושג יחסית נרחב שמצריך מיקוד גבוה יותר על מנת לכמת כראוי את הרצון להיחשף ולהשקיע בביטקוין. כל קרן סל מציעה דרגת מעורבות אחרת בכל הנוגע להשקעה במטבע זה, וחלק מהקרנות מציעות אפילו רמות מעורבות שונות בתוכן.

כך למשל, חלק מהקרנות עוקבות אחרי חברות המתעתדות לאמץ את המטבע והטכנולוגיה עליה הוא מבוסס בעתיד הנראה לעין. אחרות עוקבות אחרי חברות שלהן כבר אחזקה פעילה של קריפטו.

לעומתן יש קרנות שנכנסות ממש לעובי הקורה, ועוקבות אחרי מדדים המורכבים מחברות שלהן פעילות ענפה בתחום, לרבות פיתוח מוצרים בתחום הבלוקצ'יין.

נוסף על כך קיימות קרנות סל אשר עוקבות אחרי עשר המטבעות הדיגיטליים המובילים בעולם, שהביטקוין כמובן הוא מרכיב מרכזי בהן.

קרנות סל אלו הן כבר ממש לא מוצר שוליים. משקיעים רבים בוחרים לנתב את כספם אליהן ולהשקיע דרכם בתחום העולה של ביטקוין ומטבעות קריפטו. קרנות אלו מנהלות כיום כספים בסך שמגיע לכמה מאות מיליוני דולרים.    

Ledger - Crypto Beginners Pack
מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
אלטרדי היא פלטפורמת מסחר דיגיטלית במטבעות קריפטו. המודל העסקי והמטרה המרכזית של הפלטפורמה היא לאפשר מסחר דיגיטלי פשוט, מהיר ופתוח לכולם ובכל העולם במטבעות קריפטו המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין. זוהי פלטפורמת מסחר מרכזית המאפשרת לקנות, לרכוש ולהשקיע במטבעות הקריפטו החזקים והמבוססים ביותר בשוק.
שרימפי היא מערכת לניהול תיקי השקעות במטבעות קריפטוגרפיים המאפשרת למשקיעים ולסוחרים לנהל את כל היתרה שלהם במספר פלטפורמות מסחר במטבעות קריפטו, כך שכל נכסי הקריפטו המפוזרים מרוכזים במערכת ניהול אחת. שרימפי מבטלת לפיכך את הצורך להיכנס בנפרד לכל פלטפורמת מסחר בקריפטו בה יש למשקיע נכסים כדי לבצע עסקאות והוראות קנייה ומכירה.
Pionex, רובוט שהוא מעין יצור כלאיים שלא לגמרי מחליף את עבודתכם כמשקיעים בשוק הקריפטו, אך כן חוסך לכם המון עבודה שחורה ושעות ישיבה לחוצות על המחשב. כשאחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא העלות הנמוכה בה הוא מציע את שירותיו.
מודרקס היא פלטפורמת מסחר מבוססת טכנולוגיית ענן מסוג אלגו (Algo), המאפשרת השקעה אוטומטית בקריפטו לכולם. הסוחרים במודרקס יכולים לבנות רובוטים מסחריים אוטומטיים משלהם או להשקיע בבוטים שנוצרו על ידי סוחרים מובילים אחרים בפלטפורמה. היא ממוקמת בסן פרנסיסקו, ונחשבת לפלטפורמה צעירה יחסית שכן הושקה רק בפברואר 2019. הפלטפורמה מונה כבר למעלה מעשרת אלפים משקיעים עם שווי סחר כולל של יותר מחמש מאות מיליון דולר.
בוטספוליו היא מערכת מסחר אוטומטית באמצעות בוט מסחר במטבעות קריפטו המאפשרת למשתמשים בה לסחור בפשטות וללא מיומנות מוקדמת במסחר מקוון או בקידוד. המערכת של בוטספוליו מציעה בוט מסחר עוצמתי ומאובטח מאוד שיכול ליצור ולנהל את תיק הקריפטו של המשתמשים ביעילות.
Bitsgap הוא פלטפורמה המיועדת למסחר במטבעות מבוזרים (cryptocurrency), המספקת את האפשרות לסחור במספר בורסות קריפטו שונות בפלטפורמה אחת. במסגרת השירותים ש- Bitsgap מספקת, ניתן למצוא כלים כגון תיק השקעות מסודר, בוטים שונים למסחר אוטומטי, כלי לניצול ארביטראז'ים, ועוד.