קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
קרנות סל על ביטקוין

קרנות סל על ביטקוין

מהן בכלל קרנות סל? האם כדי להשקיע בהן ואיך אפיק השקעה זה מתחבר לעולם הקריפטו? לחצו עכשיו ובוא להכיר - קרנות סל על ביטקויין

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מהן קרנות סל?

לפני שנחקור את הביטוי קרנות סל על ביטקוין מוטב לתת הגדרה כללית שעונה על השאלה מהן בכלל קרנות סל?

אם כן, קרנות סל הן מוצר השקעה פסיבי בעיקרו, שתפקידו לחקות מדד נסחר כלשהו ולהשיג תשואה דומה ככל האפשר לו. ניתן למצוא קרנות סל בכל זירת השקעה רלוונטית, לרבות מניות, סחורות ומטבעות, הן מסורתיים והן חדשניים יותר כמו הביטקוין.

קרנות סל נסחרות כמעין נייר ערך אשר מבטא "הרכב מייצג" של המדד המבוקש. מדובר במכשיר תוך יומי, כלומר ניתן לסחור בו באופן רציף (בדומה למניה) ולא רק בפתיחת או בסגירת יום המסחר.

קרנות סל נחשבות למכשיר קל יחסית להבנה וכן דמי הניהול הנגבים בהן נחשבים לנמוכים. נוסף על  כך, בשונה ממכשירים אחרים הן מאפשרות השקעות גם בסכומי כסף שאינם גדולים.

איפה הביטקוין נכנס לתמונה?

כאמור, איפה שיש פעילות מסחרית ענפה ישנן גם קרנות סל. לכן קיימות כיום בעולם קרנות סל על ביטקוין, שנחשב לזירת מסחר עולה שרק מושכת אליה עוד ועוד שחקנים ושמות גדולים.

מקובל לחלק קרנות סל על ביטקוין לשתי קטגוריות מרכזיות: קרנות סל ממוקדות מטבע וקרנות סל אשר עוקבות אחר תעשיית הבלוקצ'יין, שהביטקוין הוא פועל יוצא שלה ולכן מושפע ממנה. חשוב לציין שגם קרנות המושקעות בפיתוח חשופות באופן עקיף לשינויים בביצוע מטבע הביטקוין.

קרנות סל אשר עוקבות אחר ממד הביטקוין נחשבות לסולידיות פחות מאחיותיהן ממוקדות פיתוחי הבלוקצ'יין. זאת מאחר ומדובר במטבע תנודתי שחשוף לעליית וירידת ערך באופן דרמטי על בסיס כמעט יומי.

ישנן לא מעט קרנות בולטות אשר עוקבות אחר חברות הקשורות במידה כזאת או אחרת לביטקוין. בין הקרנות ניתן למצוא קרנות שעוקבות אחר חברות גדולות אשר להן אחזקות בתחום זה כמו למשל מיקרוסופט, פייפאל, סמסונג ועוד.

בחר את המעורבות שלך

כפי שניתן להבין, קרנות סל על ביטקוין הן למעשה מושג יחסית נרחב שמצריך מיקוד גבוה יותר על מנת לכמת כראוי את הרצון להיחשף ולהשקיע בביטקוין. כל קרן סל מציעה דרגת מעורבות אחרת בכל הנוגע להשקעה במטבע זה, וחלק מהקרנות מציעות אפילו רמות מעורבות שונות בתוכן.

כך למשל, חלק מהקרנות עוקבות אחרי חברות המתעתדות לאמץ את המטבע והטכנולוגיה עליה הוא מבוסס בעתיד הנראה לעין. אחרות עוקבות אחרי חברות שלהן כבר אחזקה פעילה של קריפטו.

לעומתן יש קרנות שנכנסות ממש לעובי הקורה, ועוקבות אחרי מדדים המורכבים מחברות שלהן פעילות ענפה בתחום, לרבות פיתוח מוצרים בתחום הבלוקצ'יין.

נוסף על כך קיימות קרנות סל אשר עוקבות אחרי עשר המטבעות הדיגיטליים המובילים בעולם, שהביטקוין כמובן הוא מרכיב מרכזי בהן.

קרנות סל אלו הן כבר ממש לא מוצר שוליים. משקיעים רבים בוחרים לנתב את כספם אליהן ולהשקיע דרכם בתחום העולה של ביטקוין ומטבעות קריפטו. קרנות אלו מנהלות כיום כספים בסך שמגיע לכמה מאות מיליוני דולרים.    

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ארנק קריפטו הינו ארנק דיגיטלי המיועד לניהול ולאחסון של מטבעות דיגיטליים שונים. בין הארנקים הקיימים היום בשוק וזמינים לכל אחד, נמצא ארנק הקריפטו של אקסודוס (Exodus) אשר נחשב לאחד מהארנקים הטובים לסוחרים מתחילים הזמינים בשוק.
במאמר זה נסקור את כניסתו של השקל הישראלי למערכת ה-P2P של בייננס, אחת מפלטפורמות המסחר בקריפטו הגדולות בעולם. בכך נדון במשמעויות של מהלך זה, באופיה של מערכת ה-P2P של בייננס בכללי וכן ביתרונות ובחסרונות של מערכת זו.
MetaMask הינו ארנק דיגיטלי שנועד לאחסון ולשליחה של נכסי קריפטו שונים, ולפיכך ניתן גם להתייחס אליו כאל ארנק קריפטו. יחד עם זאת, ארנק קריפטו לא עובד בדיוק כמו ארנק פיזי רגיל המאחסן את השטרות בכיס שלנו.
בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות מעניינת, שעתידה לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים על כסף בכלל, ועל מטבעות דיגיטלים בפרט. מה הן מטבעות CBDC ומה כדאי לדעת על השקל הדיגיטלי.