קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
המטבע טרון

tron

טרון הינה פלטפורמה פועלת על בסיס טכנולוגיית הבלוקצ'יין. מטרת הפלטפורמה היא ליצור מערכת בידור המכילה תוכן חופשי ונגישה מסביב לעולם.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

טרון הינה פלטפורמה, אשר בדומה למטבעות דיגיטליים רבים, פועלת על בסיס טכנולוגיית הבלוקצ'יין. מטרת הפלטפורמה היא ליצור מערכת בידור המכילה תוכן חופשי ונגישה מסביב לעולם.
זאת על ידי הנגשה של יצירת תוכן לציבור הרחב, והקמה של מרחב אינטרנטי מבוזר בו כל אחד יוכל ליצור תוכן כדוגמת אתרים ואפליקציות, בחינם, במהירות ובאופן יעיל.

הקמת הטרון

במהלך חודש אוגוסט של שנת 2017, שבה הוקם הפרויקט על ידי ג'סטין סאן, התבצע גיוס ראשוני שהיה מהיר וארך כשלושה שבועות בלבד.
כיום ישנם כ-67 מיליארד מטבעות טרון, המסומלים באותיות TRX, בתוך הסירקולציה. סכום זה של מטבעות הינו חלקי, שכן היצע המטבעות המקסימלי עומד על כ-100 מיליארד, אך רובם אינם צפויים להתווסף לסירקולציה מאחר והם נעולים בקרן טרון ונמצאים בהקפאה.
בתוך הרשת קיימים שני סוגים של מטבעות, כאשר העיקרי שבהם הוא מטבע ה-TRX, המתפקד כמעין דלק של הפלטפורמה בו משתמשים בחוזים חכמים.
המטבע הנוסף נקרא TRON20, והוא טוקן ייחודי אשר עונה לסט חוקים מסוימים שהוגדרו מראש על ידי מתכנתי הפלטפורמה.

איך עובד המטבע?

פלטפורמת הטרון מבוססת על האלגוריתם המוכר בעולם המטבעות הדיגיטליים, אלגוריתם הוכחת ההחזקה, בשילוב עם אלגוריתם נוסף בשם Tendermint, הנחשב לחסין מפני בעיית הגנרלים מביזנטין. על מנת לאשר בלוק באלגוריתם של החברה, יספיק גם קונצנזוס של שני שליש מתוך הרשת.
בנוסף, ברשת הטרון מתבצעות בחירות דמוקרטיות בהן נבחרים 27 "נציגי על", אשר יהפכו להיות הצמתים בעלי הזכויות הרבות ביותר ברשת, ויקבלו עבור כך סכום נאה של 32 מטבעות לכל בלוק.
על פי הבטחות הרשת, הפלטפורמה הינה מהירה מאוד וביכולתה לבצע 1500 טרנסקציות בכל שנייה, ולהוציא בלוק לרשת בכל 15 שניות.

יתרונות וחסרונות של הטרון

העיסוק של הפלטפורמה בעולמות של בידור ותוכן, לצד עולמות של טכנולוגיה, הפך אותה להיות מושכת ביותר לקהלי יעד רבים, כאשר ניתן למצוא בצוות שלה מפתחי משחקים פופולריים כדוגמת המפתח של המשחק הידוע, clash of kings.
יתרון נוסף של הפלטפורמה הוא שילובה כבר בשלב מאוד מוקדם באפליקציה פופולרית בסין בשם peiwo, אשר ג'סטין סאן נמנה על מפתחיה.
הפרוייקט ידוע בכך שלא רק שאינו מאחר את הזמנים אשר קבע לעצמו, אלא אף מקדים אותם בכחצי שנה, דבר המראה על התפתחות מהירה והשגת יעדים.
בנוסף, הרכישה של ביטורנט על ידי רשת טרון, הגדילה רבות את מאגר המשתמשים הפוטנציאליים.
עם זאת, ישנה ביקורת רבה על האלגוריתם שבו טרון עושה שימוש, בעיקר בנוגע לבעיות אבטחה וחוסר חסינות בפני פריצות.
מעבר לכך, ג'סטין סאן, מייסד הפלטפורמה, נחשב לדמות בעייתית, בגלל שתי סיבות עיקריות. הראשונה שבהן היא עצם היותו דמות ריכוזית מדי בהנהגת הפלטפורמה. השנייה נוגעת לדמותו כפי שהיא נתפסת בעיני הקהילה, דמות של איש שיווק בלבד המעוניין רק להגדיל את ערכו של הטרון.

אתריום - מסחר בזמן אמת
מחשבון המרה
Ledger - Crypto Beginners Pack
עוד מטבעות