קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
Stellar

Stellar

סטלר היא מערכת טכנולוגית פתוחה ומבוזרת, ללא גוף שולט ומכוון, המאפשרת מסחר והעברה של מטבעות דיגיטליים (קריפטו) והמרתם במטבעות פיאט.

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

סטלר היא מערכת טכנולוגית פתוחה (open source) ומבוזרת, קרי, ללא גוף שולט ומכוון, המאפשרת מסחר והעברה של מטבעות דיגיטליים (קריפטו) והמרתם במטבעות פיאט. המערכת נתמכת על ידי הארגון שאינו למטרות רווח "עמותת סטלר לפיתוח". המערכת החלה את דרכה בשנת 2014, כאשר תחילה מטבע הקריפטו בו ניתן היה לסחור באמצעותה היה הסטלר.

בתחילת הדרך, כשלושה מיליארד מטבעות סטלר הופקו ונסחרו, כאשר שמו של המטבע קרוי כיום לומנס (Lumens) או LMX בקיצור, ושוויו בשוק כיום הינו בסביבות ה- 0.3 דולר. בשנת 2015 הוסף למערכת אלגוריתם המאפשר רישום והעתקה מאובטחת של פרוטוקול עסקאות קריפטו באופן עצמאי, פיתוח של מומחים למדעי המחשב מאוניברסיטת סטנפורד.

האלגוריתם, המכונה Stellar Consensus Protocol (SCP), מאפשר הסכמיות אוטומטית, קונצנזוס, בין השרתים החברים במערכת, תוך חשיפת היסטוריית ההעברות בקריפטו לכל השרתים. האלגוריתם של סטלר הוא שמאפשר בו- זמנית שקיפות, עקביות, אבטחה, וביזוריות, והוא שהופך את סטלר למעשה ל"מערכת ביזנטית מאוחדת", דרכה השרתים השונים מתקשרים ביניהם אוטומטית ומאמתים אחד את השני כאמינים בסטנדרט אמינות מירבי בהתבססם על היסטוריית ההעברות במערכת.

פעילותה הגלובלית של סטלר

מספר גופים פיננסיים וטכנולוגיים, פרטיים וציבוריים כאחד, השתמשו ומשתמשים בסטלר מאז הקמתה לצורך קידום ופיתוח של יוזמות פיננסיות וטכנולוגיות בעולם. כך, למשל, סטלר חברה למערכת בנקאית המבוססת טכנולוגיית ענן בכדי לקדם שירותים פיננסיים בניגריה בשנת 2015, וב- 2016 ביססה סטלר שיתוף פעולה בינלאומי בכדי לפתח מערכת תשלומים מבוססת מובייל בפיליפינים.

הדוגמה העדכנית ביותר היא שיתוף הפעולה של סטלר עם ממשלת אוקראינה בינואר 2021 שנועד לקדם את התשתית הדיגיטלית במדינה, חוזה שפרסומו הקפיץ את שוויה של סטלר בכ- 40 אחוזים. ישנן לפיכך עוד דוגמאות רבות ומגוונות ליוזמות טכנולוגיות בעולם הקשורות לסטלר

.

crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים
crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים

יעקב נגל, ספר לי בקצרה איך הגעת להיות ראש המל”ל?

יעקב נגל, ספר לי בקצרה איך הגעת להיות ראש המל”ל?

מחשבון המרה
Ledger - Crypto Beginners Pack
עוד מטבעות