קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
מטבע הדאש

Dash

מה זה בדיוק "דאש", איזה יתרונות יש לו, ומה מייחד אותו בהשוואה למטבעות קריפטו אחרים? לחצו עכשיו לכל הפרטים ובואו להכיר את מטבע ה-DASH

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

אחד ממטבעות הקריפטו הפופולריים ביותר כיום בקרב המשקיעים הוא מטבע דאש (DASH). לא מדובר במקרה. דאש נחשב מטבע קריפטו ידידותי לשימוש, ומתגמל את המשתמשים בו באופנים ייחודיים.

אז מה זה בדיוק "דאש", איזה יתרונות יש לו, ומה מייחד אותו בהשוואה למטבעות קריפטו אחרים?

מהו דאש?

הדאש, שנקרא בהתחלה XCoin, נוצר על ידי איוון דופילד ב- 2014, תוך כדי פיצול מתוך פרוטוקול הביטקוין. קצת לאחר מכן, שונה השם ל-Darkcoin, ואז התקבע על DASH. נכון לימים אלה, כ- 40 בודקים, מפתחים, תומכים ואנשי צוות הנהלה עומדים מאחורי המטבע. חלקם שומרים על אנונימיות.

שמו של המטבע מעיד על אופיו הייחודי כמטבע דיגיטלי מבוזר. דאש (DASH) הוא קיצור של שתי מילים: "מזומן דיגיטלי" (Digital Cash). הוא מבוסס אמנם על טכנולוגיית הביטקוין, אבל משפר אותה בארבעה פרמטרים חשובים: נוחות, פרטיות משתמש, עמלות נמוכות והעברות מהירות הכוללות אישור עסקה בזמן קצר הנמוך מארבע שניות.

DarkSend – לשלם באנונימיות

הדאש מכונה "מזומן דיגיטלי" בזכות האנונימיות הגמורה שהוא מציע לבעליו. בניגוד לביטקוין, העסקאות והיתרות חשופות אך ורק לבעלי המטבעות בזכות אלגוריתם המבוסס על טכנולוגיית CoinJoin. באמצעותה, יכול שולח המטבעות להסוות את עצמו כשהוא מבצע העברה בנקאית.

מערכת התשלומים שמאפשרת את האנונימיות הזו היא DarkSend. בכל פעם שמתבצעת עסקה, היא נרשמת אמנם בבלוקצ'יין הציבורי, אך במקביל מתבצע תהליך של הסוואה. סכום המטבעות שעובר מחולק לסכומים קטנים, שמעורבבים עם תשלומים של משתמשים נוספים. כל התשלומים נכנסים למאגר אחד גדול של מטבעות דאש. בסופו של התהליך, הנמען מקבל את המטבעות שהועברו אליו, ואף אחד אחר לא יכול לזהות את המקור ששלח אותם.

צמתי מאסטר – פרטיות ואנונימיות

רשת הדאש מבוססת על שתי רמות. הרמה הראשונה היא הכורים, שתפקידם לכרות מטבעות נוספים, ולאמת את ההעברות. הרמה השנייה היא צמתי מאסטר, שתפקידם לשמור מידע על שרשרת הבלוקים. צמתי מאסטר מאפשרים לבצע העברות פרטיות ואנונימיות (PrivateSend), כמו אלה שתוארו לפני כן; והעברות מיידיות דרך צומת ראשי (InstantSend).

מה עוד? תגמול ועמלות זולות

שני יתרונות נוספים של המטבע, בהשוואה לביטקוין, הם: ראשית, צמתי המאסטר מתוגמלים על הפעולות שלהם, ולכן מספרם הולך וגדל עם הזמן. שנית, העמלה על כל העברה במטבע היא נמוכה מאוד, ועומדת על 0.0002 דאש לכל קילובייט.

איך אפשר לקנות דאש?

כדי לקנות דאש, אפשר לפנות לכל זירת מסחר למטבעות דיגיטליים. את המטבע ניתן למצוא תחת הסימון DASH. מי שאין ברשותו ביטקוין, יוכל לקנות את המטבע באתר Cex באמצעות מטבע רגיל.

נכון לשנת 2021, שווי השוק של דאש הוא $863,911,681. קיימים בשוק 9,904,007 מטבעות, כשהיעד הסופי הוא 18,900,000 מטבעות סה"כ.

איפה מאחסנים את הדאש?

ניתן לאחסן דאש בארנק דיגיטלי, כמו כל מטבע דיגיטלי אחר. יש שני סוגים של ארנקים. הראשון הוא ארנק חם, שמחובר לרשת, ולכן הוא נגיש יותר במקרה שצריך לבצע פעולות. השני הוא ארנק קר, שלא מחובר לרשת, ולכן מאובטח יותר מהארנק החם.

crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים
crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים

יעקב נגל, ספר לי בקצרה איך הגעת להיות ראש המל”ל?

יעקב נגל, ספר לי בקצרה איך הגעת להיות ראש המל”ל?

מחשבון המרה
Ledger - Crypto Beginners Pack
עוד מטבעות