קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

Crypto20 – המדד של מטבעות הקריפטו

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מאז תחילת דרכו בשנת 2009 עם השקת מטבע הביטקוין, עולם הקריפטו התפתח באופן חסר תקדים. חדשות לבקרים מטבעות קריפטו חדשים פוקדים את השוק, כשכל אחד מהם מבשר על פריצת דרך טכנולוגית כזו או אחרת עבור קהל משקיעי הקריפטו. בדיוק מסיבה זו, יש כעת אלפי מטבעות קריפטו ומטבעות אלטקוין שונים ומגוונים שניתן להשקיע ולסחור בהם דרך פלטפורמות המסחר המקוונות.

Crypto20 הוא למעשה שמו של מדד הקרנות (index fund) הראשון מסוגו בעולם עבור מטבעות הקריפטו השונים, המקודד לצורה של טוקן, מטבע דיגיטלי, בפני עצמו (tokenized). תפקידו של Crypto20 הוא לעקוב, כפי ששמו מעיד, אחר מדדי 20 מטבעות הקריפטו המובילים בעולם, באופן אוטומטי לחלוטין. השירות ש-Crypto20 מציע דומה מאוד לזה של מדד ה-S&P 500  בארצות הברית, אשור עוקב אחד 500 החברות האמריקאיות המובילות ביותר בשוק הפיננסי.

עם זאת, בניגוד למניות 500 החברות האמריקאיות הגדולות, שוק הקריפטו ידוע לשמצה בתנודתיות הרבה שלו, גם ואולי אף במיוחד בנוגע לערכם של 20 המטבעות המובילים בשוק. השימוש ב-Crypto20 נועד לפיכך להקל על המעקב וההשקעה במטבעות אלו, ובכך אף להפחית את הסיכון הגבוה הכרוך בהשקעה.

השירות בה למעשה להחליף את קרנות ההשקעה המנוהלות באופן "ידני" בשוק הקריפטו. קריפטו20 הינו מדד קרנות אוטומטי, כך שההשקעה בו מתפזרת אוטומטית ב-20 נכסי הקריפטו המובילים בשוק. ביכולתה של שיטה זו להפחית את דמי הניהול ובכך להציע מחירים אטרקטיביים יותר עבור קהל המשקיעים. בנוסף, נראה כי נתוני התשואות של Crypto20 מצליחים לעקוף את הביצועים של קרנות השקעה רבות אחרות.

קניית מטבע של Crypto20 הוא למעשה כמו קניית "נתח" מהמדד עצמו, ממש כמו מניה. ניתן כמובן לסחור במטבע זה כמו בכל נכס פיננסי אחר. הטכנולוגיה עליה נתמך המטבע היא כמובן בלוקצ'יין, מה שמבטיח את השקיפות המלאה של הפרויקט, אשר לא כולל דמי ניהול או עמלות רווחים כמו בקרנות ההשקעה המסורתיות. בכך, המטבע של Crypto20 למעשה מאגד בתוכו באופן שוויוני פורטפוליו שלם של נכסי קריפטו, המורכב מ-20 מטבעות הקריפטו המובילים בשוק בכל רגע נתון.

ההרכב הנוכחי של קריפטו20

crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים
crypto.co.il - האתר המוביל למסחר בקריפטו ומטבעות דיגיטליים

יעקב נגל, ספר לי בקצרה איך הגעת להיות ראש המל”ל?

יעקב נגל, ספר לי בקצרה איך הגעת להיות ראש המל”ל?

מחשבון המרה
Ledger - Crypto Beginners Pack
עוד מטבעות