קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?
המטבע איוטה

ayuta

הייעוד של איוטה (IOTA) הוא להיות המערכת המובילה לביצוע עסקאות בין מכשירים אלקטרונים והפוטנציאל עצום - עד כדי מילארדי דולרים בשנה

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

כיום, מיליארדי מכשירים אלקטרונים ברחבי העולם מחוברים לרשת האינטרנט. כתוצאה מכך, ניתן להעביר נתונים ומידע ביניהם לצרכים שונים. בעתיד הלא רחוק, כמעט כל מכשיר אלקטרוני יהיה מחובר לרשת האינטרנט – התנור, המקרר, התאורה הביתית, המכונית וכמעט כל פריט אלקטרוני עתיד להתחבר אל הרשת.

הייעוד של איוטה (IOTA) הוא להיות המערכת המובילה לביצוע עסקאות בין מכשירים אלקטרונים. בעקבות ההתקדמות בטכנולוגיית הבלוקצ'יין, צוות הפיתוח של IOTA פיתח יומן מפוזר, בו מכונות יכולות להחליף בניהן משאבים ושירותים ללא התערבות ופיקוח של צד שלישי.

הפוטנציאל הוא עצום. שווי השוק של "האינטרנט של הדברים" צפוי להגיע למאות מיליארדי דולרים בשנים הקרובות.

היתרונות של איוטה

מפתחי איוטה טוענים כי היא פותרת בעיות מרכזיות הפוגעות ביעילותן של מטבעות קריפטוגרפים אחרים המבוססים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין (כמו ביטקוין ואיתריום). בעיות כגון, ריכוזיות בכריית המטבעות של קבוצה מסוימת, מהירות נמוכה ומדרגיות.

אחת הבעיות העיקריות של המטבעות הקריפטוגרפים הוא מדרגיות. פלטפורמה המבוססת על בלוקצ'יין מתקשה להתמודד עם קנה מידה גדול של נתונים והעברות, מבלי להתפשר על מדדים אחרים כמו אבטחת המערכת.

בבלוקצ'יין של הביטקוין נוסף בלוק רק לאחר פתרון של חידה מתמטית אשר לוקחת בממוצע כ-10 דקות. בנוסף, לבלוק יש כמות מידע מוגבלת, כך שבמידה וכמות ההעברות המתבצעות ברגע נתון גבוהה בצורה חריגה, ההעברה עלולה להתעכב.

לכן, הצוות שפיתח את IOTA המציא את טכנולוגיית ה-Tangle, גרף ישיר א-מחזורי (DAG). במטבעות קריפטוגרפים המבוססים על טכנולוגיית ה-DAG אין בלוקים, אלא, ההעברות מאושרות על ידי העסקות הרודפות אותן. כתוצאה מכך, כל ההעברה קשורה להעברות אחרות ללא צורך בשימוש בבלוקים, וככל שיש יותר העברות, כך הרשת הופכת לבטוחה יותר. בנוסף, כיוון שלא צריך לכרות בלוקים, ניתן לעשות העברות עם עמלה נמוכה מאוד.

לאיוטה יש שותפות מתמשכת עם תאגידים גדולים כגון Bosch ופולקסווגן המתמקדים ב-"אינטרנט של הדברים", אשר השימוש בהם גדל משנה לשנה. יתרון זה מסייע להבדיל את איוטה משאר המטבעות הקריפטוגרפים.

איך קונים איוטה?

כיום, רכישת איוטה אפשרית דרך בורסות המסחר השונות רק באמצעות ביטקוין או איתריום. כלומר, אם אין ברשותכם ביטקוין או איתריום, לא תוכלו לקנות IOTA באמצעות כסף פיאט (דולרים או שקלים).

בנוסף, לא כל ארנקי החומרה תומכים באיוטה, לכן מומלץ לוודא שיש ברשותכם ארנק שניתן להחזיק בו את המטבעות. לדוגמא: ארנק החומרה לדג'ר ננו אס (Ledger Nano S).

IOTA חסרונות

כיום, החיסרון המשמעותי של IOTA הוא הריכוזיות של צוות הפיתוח. כיוון שהרשת עדיין קטנה יחסית, צוות הפיתוח משתמש במודל ריכוזי המקנה להם שליטה ברשת. המפתחים טוענים שבהמשך מודל המערכת יהפוך לפחות ריכוזי.

בנוסף, בעבר כבר היו מספר ניסיונות פריצה של האקרים לרשת, וההגדרה שלה כיעד על ידי האקרים עלול להעיד על בעיות באבטחה. בסופו של דבר, הטכנולוגיה של IOTA נמצאת בתחילת דרכה. הפוטנציאל הוא גדול וכך גם הסיכון.

מחשבון המרה
Ledger - Crypto Beginners Pack
עוד מטבעות