קורס מסחר למתחילים

כריית מטבעות דיגיטליים: איך מתחילים?

Metaverse מה המשמעות של המילה האופנתית

נראה לפיכך שהעולם האמיתי עובר יותר ויותר אל תוך המטאוורס. מגוון חברות, הן מיינסטרימיות והן כאלו שפעלו באופן מקורי על מוצרי קריפטו, הקימו מטות וירטואליים במטאוורס. אז מה שמשמעות של המילה האופנתית ואיך יראו החיים שלנו ב-Metaverse – בכתבה שלנו

תוכן עניינים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב vk
שיתוף ב odnoklassniki
שיתוף ב telegram

מטאוורס קריפטו הוא עולם וירטואלי סוחף המשלב טכנולוגיית בלוקצ'יין ומטבעות קריפטו. עם פוטנציאל חברתי ופיננסי עצום, השימוש של העולמות הוירטואלים המוצעים במטאוורס קריפטו בתשתית בלוקצ'יין מאפשר להם להתחבר לכלכלת הקריפטו הרחבה יותר, מה שהופך פריטים וירטואליים לניתנים להחלפה תמורת ערך כלכלי אמיתי מעבר לגבולות המטאוורס.

על ידי שילוב סביבת ההייפ של המציאות המדומה (VR), יכולת המשחק המרתקת של משחקי וידאו, האינטראקטיביות המרושתת של המדיה החברתית והערך החליפי של נכסי הקריפטו, מטאוורסים צפויים להפוך למרכיב מרכזי בשלב הבא של משחקי אינטרנט המבוססים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין .

מהם מטאוורסים?

כיום, מטאוורס היא אחת המילים החמות בטכנולוגיה, והיא מאומצת בהתלהבות על ידי מפתחי תוכנה ומשחקים בתעשיות הענק הטכנולוגיות. המטאוורס הפך לתופעה אמיתית מאוד הכוללת מספר פלטפורמות משגשגות עם אינטגרציות קריפטו נרחבות יותר ויותר.

מטאוורס הוא עולם וירטואלי משותף שבו שחקנים, המיוצגים בדרך כלל על ידי אווטארים, יכולים לקיים אינטראקציה זה עם זה, לבנות חוויות וליצור אובייקטים ונופים בעולם. למטאוורס יש בדרך כלל כלכלות ומטבעות פנימיים משלהם, איתם משתמשים יכולים לקנות, למכור ולסחור בנדל"ן דיגיטלי, פריטים, אביזרי עזר לאווטארים ועוד. המשתמש יכול לחוות את המטאוורס דרך המחשב, אוזניות המציאות המדומה, או הסמארטפון.

באופן ספציפי, מטאוורס קריפטו הוא מטאוורס המשלב בלוקצ'יין בטכנולוגיה הבסיסית שלו ונכסי קריפטו, כגון אסימוני מטאוורס, בכלכלה הפנימית שלו. דוגמאות למטאוורסים ופרוטוקולים של קריפטו המשלבים אלמנטים מטאוורסים כוללים את Decentraland, Cryptovoxels, Alien Worlds, Axie Infinity ו-The Sandbox.

בעוד שסביבות דמויות מטאוורסים קיימות במשחקים מקוונים מרובי משתתפים כבר זמן מה, השילוב של בלוקצ'יין, קריפטו ומציאות מדומה לא רק משנה באופן דרסטי את מי שיכול להשתתף ומה הם יכולים לעשות, אלא גם מדגים את ערך השוק העולמי של נכסים, אינטראקציות וחוויות שנצברו בתחומים הדיגיטליים של משחקי בלוקצ'יין.

נכסי ופריטי קריפטו המקושרים למטאוורסים, כמו קרקע דיגיטלית וחפצים, למשל, מיוצגים בדרך כלל על ידי סוגים שונים של אסימוני מטאוורס. הבעלות שלהם מתועדת בבלוקצ'יין וניתן אפילו להחליף אותם בנכסים דיגיטליים כמו ביטקוין ואתר במספר בורסות מבוזרות מרכזיות.

נראה לפיכך שהעולם האמיתי עובר יותר ויותר אל תוך המטאוורס. מגוון חברות, הן מיינסטרימיות והן כאלו שפעלו באופן מקורי על מוצרי קריפטו, הקימו מטות וירטואליים במטאוורס קריפטו ומקיימות באופן קבוע אירועים ופסטיבלים וירטואליים שבהם משתתפים אלפי אנשים.

לדוגמה, בשנת 2021 בית המכירות הפומביות המפורסם Sotheby’s פתח העתק דיגיטלי של המטה שלו בלונדון במשחק הבלוקצ'יין Decentraland. החלל מתהדר בגלריית אמנות וירטואלית מרובת חדרים שמשתמשי המטאוורס יכולים לעיין בה. כמו כן, Decentraland מארחת באופן קבוע אירועי מוזיקה חיה, כנסים ומפגשים.

תכונות עיקריות של המטאוורס קריפטו

מעצבי מטאוורסים קריפטו מבקשים בדרך כלל להבחין בין עולמם לבין גרסאות קודמות של מטאוורסים בכמה דרכים מרכזיות. האחת מהן היא באמצעות ביזור. בעוד שעולמות וירטואליים מוקדמים היו בבעלות ובשליטת חברות, מטאוורס קריפטו הם בדרך כלל מבוזרים, כאשר חלק או כל המרכיבים של משחקי המטאוורס בנויים על טכנולוגיית בלוקצ'יין.

 משמעות הדבר היא שהמטאוורס בלוקצ'יין עצמם נוטים לחרוג מהמבנים העסקיים ומהמודלים של תעשיית המשחקים של ימינו. המבנה הייחודי של משחקי בלוקצ'יין יכול לפתוח הזדמנויות מעורבות ושוויוניות יותר למשתתפים. זה גם אומר שהבעלות על המטאוורס עצמו מתחלקת בין השחקנים המשתתפים בו. גם אם היוצרים המקוריים של ההמטאוורס בלוקצ'יין היו יוצאים מהעסק לחלוטין, המשחק עצמו יכול היה להמשיך להתקיים לנצח עצמאית דרך משתתפיו.

בנוסף, מפתחי המטאוורס קריפטו במשקיעים רבות בממשל משתמשים. מטאוורס קריפטו כמו Decentraland עושים שימוש בארגונים אוטונומיים מבוזרים (DAOs) ובאסימוני ממשל כדי לעזור למשתמשים שלהם לשלוט בעתיד המשחק, מה שמאפשר להם להניע שינויים ועדכונים דרך הצבעה דמוקרטית. בדרך זו, מטאוורסים יכולים להיות יותר מסתם משחקי קריפטו , שכן יש בהם הפוטנציאל לצמוח לכדי חברות שלמות עם כלכלות ומנהיגות דמוקרטית.

מאפיין עיקרי נוסף של המטאוורס הוא מקורות הניתנים להוכחה. פריטים בעולם המטאוורס קריפטו לובשים צורה של אסימוני קריפטו, ומוצרי NFT מקודדים שאינם ניתנים לשינוי, חיקוי או זיוף. הישגים ורכישות בסביבת המשחק יכולים להיתרגם לערך עצום לגיימרים. NFTs מעדכנים את הסטנדרטים של פריטים במשחק עם שקיפות וגישה לבורסות נכסים. מכיוון שכל NFT הוא ייחודי, ניתן לקודד אסימונים ופריטים בתוך המטאוורס כדי לעזור בקלות להוכיח את מקורם של התכנים שנוצרו על ידי משתמשים במשחק.

ייתכן שהתכונה המעניינת ביותר של המטאוורס קריפטו היא הערך הכלכלי הפוטנציאלי של המוצרים המתקיימים בו בעולם האמיתי. מכיוון שמטאוורסי קריפטו משתמשים באסימוני קריפטו ותשתית בלוקצ'יין, הכלכלות שלהם מחוברות ישירות לכלכלת הקריפטו הרחבה יותר. זה מאפשר למחזיקים של אסימוני מטאוורס כמו אביזרי עזר של אווטארים או נדל"ן דיגיטלי לסחור בהם בפלטפורמות מבוזרות עם ערך כלכלי אמיתי להשקעותיהם במשחק.

בכך, משחקי מטאוורס קריפטו הם הזדמנות חברתית והשקעה כלכלית ממשית. בעוד שמטאוורס קריפטו, ומשחקי NFT בכלל, עדיין נמצאים בשלבי פיתוח מוקדמים, העולמות החדשים הללו מציגים הזדמנויות חברתיות ופיננסיות מסקרנות לעתיד. מטאוורסים של קריפטו יכולים להציע למשתמשים דרכים חדשות לשחק, להשקיע, לאסוף, ולתקשר האחד עם השני, ועוד ולהרוויח מכל זה.

 יתר על כן, בעוד שהפיתוח הקיים של שלל פלטפורמות המטאוורס ראוי לציון, זה למעשה הפוטנציאל של משחקי המטאוורס השונים שיכול באמת להניע את מערכת האקולוגית המתהווה של משחקי בלוקצ'יין לתוך עמוד התווך של הכלכלה העולמית.

על ידי שילוב הייפ והגיימיג של טכנולוגיות המציאות המדומה, יכולת המשחק הממכרות של משחקי וידאו, האינטראקטיביות של המדיה החברתית והערך בכלכלי של הקריפטו, משחקי מטאוורס עומדים ככל הנראה להפוך למרכיב מרכזי בשלב הבא של האינטרנט.

מטאוורס קריפטו הפופולריים כרגע

WAX- אחד המטבעות הפופולריים ביותר עבור משחקי קריפטו מטאוורס. WAXP, שנחשב כאסימון בלוקצ'יין מקורי, משמש להפעלת כל העסקאות במערכת האקולוגית של WAX.

בין אם המשתמש רוצה לשחק משחקים, לסחור ב-NFT ונכסים דיגיטליים אחרים, WAX הוא מטבע מטאוורסי ראשי ביותר.

Decentraland- מטבע זה מאפשר רכישת נדל"ן דיגיטלי וקרקע וירטואלית במשחק המטאוורס קריפטו הפופולארי בעולם, Decentraland. חברה זו עוסקת במתן אפשרות למשתמשים ליצור, לנהל ולהפיק רווחים מהנדל"ן הווירטואלי שלהם. כל זה נעשה בבלוקצ'יין, כאשר Decentraland היא אחת החברות הראשונות שאפשרו פעולות שכאלה.

Metahero- אסימון זה משתמש בסריקה פוטוגרמטרית באיכות גבוהה כדי ליצור סריקות תלת ממדיות של אובייקטים וסביבות בעולם האמיתי. MetaHero הוא התשובה למי שרוצה ליצור את הדמות התלת-ממדית שלו שנראית בדיוק כמו המשתמש עצמו.

משתמשים יכולים ליצור, לסרוק ולבצע עסקאות בבלוקצ'יין באמצעות מטבע מטאוורס זה. כל זה אומר שכל פרט בעולם הפיזי ניתן ללכידה ולשימוש הן בעולם הווירטואלי והן בעולם המציאות הרבודה במשחק.

Axie Infinity- פלטפורמת עסקאות אסימונים מאובטחת המאפשרת למשתמשים לקנות, למכור ולסחור ב-Axies. Axis הם פריטי אספנות קריפטו שבהם אפשר להשתמש בדרכים  שונות ומגוונות.

ניתן לגדל אותם ולהילחם באמצעותם נגד אחרים בצורה מבוזרת. עם המשחק הכולל צוותים של שלושה ניתן להילחם במפלצות במטאוורס, אפשר גם להשיג קריפטו על ידי ניצחון במשחקים האלה.

Axie Infinity הוא אחד המשחקים הראשונים שנבנו על בלוקצ'יין של מערכת אתריום, והוא צובר פופולריות במהירות בשל גורמים שונים, כולל המטבע המוצלח שלו.

Enjin Coin (ENJ) הוא אסימון ERC-20 שנבנה על האתריום. הוא נועד להיות מטבע דיגיטלי המשמש לקניית מוצרים וירטואליים ככל שהשחקנים מתקדמים במשחקים שלהם. Enjin מפתחת גם פלטפורמה שתאפשר יצירת אתרי משחקים, קהילות וחנויות.

כמו כן, כרגע מטבע המטאוורס הזה מגבה מיליארדי נכסי בלוקצ'יין, מה שנותן לו פוטנציאל טוב לצמיחה בעתיד. בעלי האסימון יכולים גם להמיר את ה-NFT שלהם בחזרה ל-Enjin Coin (ENJ) כאשר הם בוחרים לעשות זאת, כדי להבטיח שהאמון במטבע יישאר גבוה.

לכל המטבעות הללו יש פוטנציאל גדול לעתיד, לכן מומלץ לכל מי שמתעניין בעתיד ההתפתחות של המטאוורס קריפטו להתעדכן במצבם.

הסיכונים הקיימים במטאוורס קריפטו

הגיוני שמטבע קריפטו ישמש משתמשים בעולם דיגיטלי שמציע המטאוורס. אבל עם מערכת תשלום כמו מטבעות קריפטו, ישנם סיכונים משמעותיים להונאה. משתמשים יכולים להיפגע משלל הונאות פוטנציאליות בהקשר זה, כמו הונאות מרובות חשבונות, הונאת שותפים, החזרים כספיים שנדחים ועוד.

בין 2020 ל-2021, גניבת מטבעות קריפטו עלתה ב-516% ל-3.2 מיליארד דולר של מטבעות קריפטו. רבים צופים כמובן שהבלוקצ'יין יהיה קריטי לפיתוח עתידי של המטאוורס. למרבה הצער, אפילו בנוף המבוסס על בלוקצ'יין כיום, ישנם ארנקים פרוצים, הלבנת כסף ושלל הונאות, מה שמותיר מומחים ואנליסטים זהירים מהעולם המטאוורס המתפתח.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ממשלת אוקרינה פנה אל העולם הגדול וביקשה מכל האנשים שרוצים לתמוך במאבק שלה נגד רוסיה להירתם ולתרום מטבעות דיגיטליות. תוך כמה ימים הממשלה גייסה יותר מ-42 מיליון דולר בתרומות של מטבעות קריפטו. כל הפרטים על הגיוס
הרבה ישראלים נרתמים למלחמה המתרחשת באוקרינה ורוצים לעזור ולתרום בכל דרך אפשרית. לפני כמה ימים הממשל האוקריני פנה לכל מחזיקי הקריפטו בעולם וביקשו לתמוך במאבק האוקריני באמצעות תרומה במטבעות קריפטו. בסמוך לזה גורמים זדוניים התחילו להפיץ נכסים דיגיטליים ומטבעות שלכאורה נועדו לתמיכה באוקרינה, אבל בעצם מדובר בסקאם ויכול לעלות לכם ביוקר. כך תשמרו על הכסף הדיגיטלי שלכם.
ארנקי החומרה של לדג׳ר (Ledger) מאפשרים פתרון יעיל נגד תקיפות הסייבר וגנבות פיזיות של הכסף שלכם. הארנק משלב בין פתרונות תוכנה מבוססי IT עם רכיבי חומרה פיזיים. בכתבה זאת אנחנו נסקור עבורכם את מוצרי החברה